Kontakt

Bergsunds Strand 43 A
117 38 Stockholm

LEDNING

Susanne Krog Jensen
Rektor 0735- 22 74 22
susanne.krog-jensen@sofiaangen.se
Malin Lundberg
Biträdande rektor 0735 – 22 74 04
malin.lundberg@sofiaangen.se
Anna Herbst
Rektorsadministratör 072 – 401 45 36
anna.herbst@sofiaangen.se

Arbetslag Grundskola
070 – 23 52 174
Arbetslag IMA
0733 – 932 696
Arbetslag SAM
0733 – 932 979

Sjukanmälan sker via SchoolSoft
alternativt till respektive arbetslag

ELEVHÄLSOTEAM

Helga Nilsson
Specialpedagog 072 – 401 45 21
helga.nilsson@sofiaangen.se
Cyréne Söderlund
Specialpedagog 072 – 401 45 57
cyrene.soderlund@sofiaangen.se
Bojan Lukic
Specialpedagog  073 – 522 74 58
bojan.lukic@sofiaangen.se
Terez Gil
Skolkurator 072 – 401 45 35
terez.gil@sofiaangen.se
Sara Boman 
Skolkurator 073 – 522 74 89
sara.boman@sofiaangen.se
Liselott Uddsäter
Studie och yrkesvägledare 072 – 401 45 18
liselott.uddsater@sofiaangen.se
Ingegerd Rindström 
Leg. psykoterapeut
ingegerd.rindstrom@sofiaangen.se
Håkan Karlsson
Leg. psykoterapeut
hakan.karlsson@sofiaangen.se
Peppi van Vugt
Skolsköterska 
peppi.vanvugt@sofiaangen.se
Kerstin Strömblad
Skolläkare

PERSONAL GRUNDSKOLA 070 – 23 52 174
Martin Rindevall
Arbetslagsledare och Lärare
martin.rindevall@sofiaangen.se
Lina Johansson
Lärare
lina.johansson@sofiaangen.se
Emmelie Isaksson
Lärare
emmelie.isaksson@sofiaangen.se
Sara Fagerlund
Lärare
sara.fagerlund@sofiaangen.se
Erika Öhman Bruno
Lärare
erika.ohman.bruno@sofiaangen.se
Aki Kokalis
Lärare
aki.kokalis@sofiaangen.se
Ernesto Pineros Florez
Resurspedagog
ernesto.pineros.florez@sofiaangen.se
Karl Palleschitz
Kock
karl.palleschitz@sofiaangen.se

PERSONAL IMA 0733 – 932 696
Klara Stålnacke
Arbetslagsledare och Lärare
klara.stalnacke@sofiaangen.se
Petri Vilenius
Lärare
petri.vilenius@sofiaangen.se
Liselotte Adamsson
Lärare
liselotte.adamsson@sofiaangen.se
Sara Westerin
Speciallärare
sara.westerin@sofiaangen.se
Johanna Alexanderson
Lärare
johanna.alexanderson@sofiaangen.se
Hanna Frihammar
Lärare
hanna.frihammar@sofiaangen.se
Anna Västerberg
Lärare
anna.vasterberg@sofiaangen.se
Tony Silvernäs
Resurspedagog
tony.silvernas@sofiaangen.se

PERSONAL SAM 0733 – 932 979

Anette Hjelmborn
Arbetslagsledare och Lärare
anette.hjelmborn@sofiaangen.se
Joshua Rumack
Lärare
joshua.rumack@sofiaangen.se
Mattias Martinsson
Lärare
mattias.martinsson@sofiaangen.se
Karolina Östberg
Lärare
karolina.ostberg@sofiaangen.se
Marcus Marten
Lärare
marcus.marten@sofiaangen.se
Victor Johansson
Lärare
victor.johansson@sofiaangen.se
Nabil Khayata
Resurspedagog
nabil.khayata@sofiaangen.se
Joanna Nilsson
Resurspedagog
joanna.nilsson@sofiaangen.se

Francoise Bordenave
Verksamhetschef Behandling 070 – 284 46 59
francoise.bordenave@sofiaangen.se